Műfű kérdések és válaszok
Hova kerülhet műfű? Mi a rétegrend? Mivel és hogyan rögzítsük?
Az alábbi részben ilyen és ehhez hasonló kérdésekre válaszolunk!
Kültérre rakható a műfű?
A Webszőnyeg kínálatában megtalálható minden műfű alkalmas kültérre.
Betonra, járólapra, térkőre fektethető a műfű?
Igen, ha a felülete egyenletes, és elfolyik róla a víz. Telepítése egyszerű, csak ráfektetjük a területre, és a széleken rögzítjük ragasztással, vagy ha lehetséges, akkor leszúró tüskével.
Homokra, földre kerülhet a műfű?
Tömörített, döngölt talajra kerülhet, de murvaágyazat kialakítása, gyomtalanítás ajánlott, és a megfelelő vízelvezetésről gondoskodni kell.
Teraszra, erkélyre rakhatunk műfüvet?
Természetesen rakhatjuk, akár csempe helyett is. Itt is gondoskodni kell a megfelelő vízelvezetésről, a csapadéknak az épülettől kifelé kell folynia.
Hogyan lehet tisztítani a műfüvet?
Teraszokon, erkélyeken porszívózással. A kertben lévő műfüvet, lombseprűvel, slaggal, esetleg magasnyomású mosóval lehet tisztán tartani.
Az esővíz nem áll meg a műfűvön?
Szálas műfüveinknél: nem, mivel a hátoldalán vízáteresztő lyukak vannak, amelyeken keresztül távozik a nedvesség.
Filces műfüveinknél: nem, ugyanis az anyagának köszönhetően átszivárog rajta a víz.
Nem fülled be a műfű?
Nem, mivel a szálas műfüvek hátoldalán gyárilag lyukak vannak, melyek szerepe a csapadék átvezetése és az anyag szellőzését is ezek biztosítják. A filces műfüvek hátoldalán lévő noppoknak (gumi göböknek) köszönhetően tudnak szellőzni.
A gyom, gaz át tud nőni a műfüvön?
Kertekben a műfüvekhez 10 cm-es murvaágyazat kialakítása ajánlott. Ezen sem a gyom, sem a gaz nem tud áttörni.
A műfű hátlapja szintén megakadályozza bizonyos mértékig a gaz és a gyom áthatolását. Ha nincs alap, akkor hosszabb idő után átnőhet rajta a gaz.
A téli zord időjárás (tartós mínuszok, hó, jég) nem árt a műfűnek? Télen fel kell szedni?
Nem, mivel a szintetikus műfüvet eleve kültéri használatra tervezték.
Műfű rögzítése?
Betonra, meglévő burkolatra, teraszra és erkélyekre ideiglenesen kétoldalas ragasztószalaggal, illetve virágládákkal és különböző kültéri tárgyakkal (székek, asztalok, stb.) is lehet rögzíteni. Tartós rögzítés céljából ajánlott speciális műfű ragasztó alkalmazása.
Homokos talajon műfű széleit lefogató tüskével kell leszúrni, a tüskék között kb. 50-100cm távolságot hagyva. A tekercsek és az illesztések találkozásánál műfű illesztő szalagot kell használni, és a lefogató tüskét itt is célszerű alkalmazni.
A szálas műfüvek telepítését követően kvarchomokkal kell beseperni a száliránnyal ellentétesen (ha a szálak jobbra dőlnek, akkor balra seperjük). Ez plusz stabilitást fog adni az anyagunknak, és a lelapult szálak így fognak majd függőleges helyzetbe kerülni. A kvarchomok használata udvaron ajánlott, erkélyeken, teraszokon nem szükséges.
A műfüvekkel együtt, minden szükséges kiegészítő megtalálható webáruházunkban!
+1 ötlet
A műfüvek tökéletesen alkalmazhatóak külső és belső dekorálásra, rakhatjuk a falra, vagy az asztalokra is. Készíthetünk dekorációs elemeket bel- és kültéren egyaránt. Egy kis ügyességgel bevonhatunk vele különböző tárgyakat is. (pl. egy raklapot, vagy egy használaton kívüli rekeszt)
Műfüveinkhez kattints ide >>> MŰFŰ <<<
Műfű kiegészítőinket itt találod >>> KIEGÉSZÍTŐK <<<
Műfű lerakással, telepítéssel, szállítással kapcsolatos kérdésekkel forduljanak hozzánk bizalommal!
E-mail címünk: info@webszonyeg.hu
Telefon, SMS: +36 30 416 97 96